Teknokent Koleji

Loading

EFVET AVRUPA AĞINDA TEKNOKENT KOLEJLERİ STRATEJİK ORTAK OLDU

EFVET AVRUPA AĞINDA TEKNOKENT KOLEJLERİ STRATEJİK ORTAK OLDU

EfVET Avrupa Ağında Teknokent Kolejleri Stratejik Ortak Oldu.

Avrupa Teknik ve Mesleki Eğitim ve Öğretim Forumu (EfVET), 33 Avrupa ülkesinde 1500’den fazla üyesi olan bir Avrupa platformudur.
EfVET’in ana görevi, her türden mesleki teknik eğitimde (tam zamanlı teknik okulları, teknik eğitim ve ileri eğitim vb.) kalite ve yenilikleri ilerletmek ve teşvik etmek, Avrupa’da teknik eğitim ve öğretimde işbirliği ve işbirliğini daha da geliştirmek ve en iyi uygulama örneklerini teşvik etmek Mesleki Teknik Eğitim ve Öğretimi daha da geliştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan tüm işbirlikçi eylemleri bir araya getiren sınır ötesi bir çerçeve sağlamak.
VET, üyelerinin bir temsilcisi olarak önemli bir rol oynar ve hem Avrupa Komisyonu ve diğer paydaşlarla işbirliği yaparak hem de teknik eğitim ve öğretimi etkileyen politika konularında üyelerin ortak duruşunu ileterek Avrupa Komisyonu’nun Mesleki Teknik Eğitim ve Öğretim konusundaki politika tartışmasına katkıda bulunur. Hayat boyu Öğrenme. EfVET, Avrupa Komisyonu’nun politika alanı genelinde bir dizi kilit çalışma grubu ve koordinasyon organında yer alır ve aynı zamanda CEDEFOP çalışma gruplarına – Avrupa Çıraklık İttifakı ve gençlik için PACT’a danışmanlık Çerçevesi altında oluşturulan 3 çalışma grubuna da katılmıştır. CEDEFOP Eğitim Sağlayıcıları Topluluğu.

EfVET, üyelerinin faaliyetlere, ortaklıklara, politika ve müfredat geliştirme ve araştırma faaliyetlerine katılımını desteklemek ve yaymak için çalışır. Bu amaçla, EfVET düzenli olarak mesleki teknik eğitimle ilgili konularda konferanslar düzenler ve diğer Avrupa platformları ve şemsiye kuruluşlarla bağlantılar kurar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.