Teknokent Koleji

Loading

” Doğa Dostu Okul ” Ordu Teknokent Koleji

” Doğa Dostu Okul ” Ordu Teknokent Koleji

Ordu Teknokent  Kolejinde  okuyan  öğrencilerimiz , kumsalda işledikleri coğrafya dersinde  sahildeki çöpleri toplayarak basında gündem oldu .

Altınordu ilçesindeki kolejimizde  9. sınıf öğrencilerimiz , “Doğa ve İnsan” projesi kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla coğrafya dersini Akyazı Mahallesi’ndeki sahilde işledi.

Ders işlenirken  maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat eden öğrenciler, teneffüste ise sahildeki çöpleri topladılar .

Öğrencilere,  Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli de destek verdi. Toplanan çöpler ayrıştırılmak üzere geri dönüşüme gönderildi.

 

Çevre Dostu Okul

Müdür yardımcısı Gözde Tuna, salgın sürecinde, okulun beton yığınlarına çevrili bir yer olmadığını çok iyi anladıklarını dile getirerek, doğa ve çevrenin kıymetini bu süreçte daha iyi anladıkları söyledi. ” Duvarsız derslik ”  uygulaması  kapsamında sahilde işlenen dersin oldukça verimli olduğuna dikkati çeken Tuna, “Öğrencilerimizi hem doğayla buluşturalım hem de bu süreçte doğa ile iç içe olmalarını sağlayalım diye, onları böyle bir etkinliğe dahil ettik. Aslında öğrencilerimiz bir farkındalık yarattılar. Bu da eğitim camiası olarak bizleri çok mutlu etti” dedi.

Coğrafya öğretmeni Cansu Tiryaki ise uzaktan eğitimle işledikleri konuları bir de doğada işlemek istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Çünkü çocuklarımız bu pandemi sürecinde çok fazla evde kaldılar ve çok sıkıldılar. Bunun için de sosyal farkındalık yaratmak adına çocuklarımızla beraber güzel doğamızda, güzel coğrafyamızda, hem deniz kenarında hem de sahilde bunu gerçekleştirdik. Çok da güzel oldu.”

9. sınıf öğrencisimiz  Abdülkerim Göktuğ da güzel bir farkındalık ortaya koyduklarını ifade ederek, vatandaşlara çevrelerini temiz tutma çağrısında bulundu.

Kaynak

TRT HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.